środa, 17 czerwca 2015

Hafciarskie przyzwyczajenia [tag by manufaktura Rozmaitości]

Ania z  Manufaktury Rozmaitości ogłosiła zabawę blogową. Podobno podpatrzyła to gdzieś na YT.
W zabawie mogą wziąć udział wszystkie hafciarki, więc i ja się przyłączam.


Zasady są proste - wystarczy odpowiedzieć na pytania :)


Jaka jest Twoja ulubiona tkanina do wyszywania? 
Haftuję tylko i wyłącznie na lnie. Najbardziej lubię len obrazkowy firmy  Permin of Copenhagen. Lubię go za to, że jest delikatny i sztywny. 


Rysujesz na tkaninie kratki, czy nie? 
Nie rysuję. Przeszkadzają mi podczas haftowania, patrząc na schemat nigdy nie zwracam uwagi na nie. No i przede wszystkim po prostu rysowanie ich to straszna strata czasu. Pomijając to, że na lnie ciężko namalować cienką prostą linię w miejscu, w którym powinna być :)

Zaczynasz haftować na środku tkaniny, czy w rogu? 
Zaczynam haftowanie od środka. Zawszę mam pewność, że haft, będzie idealnie rozmieszczony na tkaninie. Po za tym haftuję obrazki bez tła i ciężko byłoby mi zacząć od rogu, gdzie nie ma krzyżyków. 

Wolisz trzymać robótkę w ręku, czy używać krosna lub stojaka. 
Trzymam w ręku - zawszę naciągniętą na tamborek. Nie haftuję, tak dużych obrazków, żebym musiała potrzebować krosna :) Stojak rozważam, ale chyba nie jest mi bardzo potrzebny. 

Wolisz wzory w formie elektronicznej, czy papierowej? 
Upodobania mi się zmieniają cykliczne co kilka miesięcy. Obecnie chyba wolę schematy w wersji elektronicznej. Może dlatego, że haftuję aktualnie bardziej skomplikowane wzory i w programie mogę ustawić wyświetlanie tylko jednego koloru.

Jaka jest Twoja ulubiona pora na wyszywanie? 
Wieczory - kiedy mam spokój. Rano, kiedy mój mózg jeszcze śpi ciężko skupić się na hafcie, a w ciągu dnia zawsze mam coś do zrobienia. Chociaż zawsze staram się skraść kilka chwil, żeby przysiąść przy tamborku.

Wyszywasz wzór tak długo dopóki nie skończysz, czy zmieniasz co jakiś czas robótki. 
Staram się zawsze skończyć to co zaczęłam. Chociaż zdarza mi się przerywać pracę, kiedy mam coś pilnego do wyhaftowania (np. coś na Siłownie Twórczą) albo co ostatnio mi się często zdarza, kończy mi się mulina. Zlikwidowali u mnie w mieście pasmanterię z muliną dmc, i teraz jestem zmuszona zamawiać ją ze sklepów internetowych, więc muszę czekać aż mi się zbierze kilka niedokończonych obrazków :)

Czy masz jakieś UFOki? Jeśli tak, to ile? 
Mam jednego - kalendarz babeczkowy. Przerwałam nad nim pracę z powodu braku muliny. Ale już uzupełniłam zapasy :)
Za to mam masę obrazków, które czekają na oprawienie. 

Czy podczas haftowania oglądasz filmy lub słuchasz muzyki? 
Zawsze "oglądam" tv. Lubię jak coś gra w tle, zazwyczaj jest to jakiś program informacyjny albo discovery chanel. Zdarzają mi się też seriale. Ogólnie wychodzę z założenia, że oglądanie tv to strata czasu i zawsze podczas filmów mam tamborek w dłoniach, ku niezadowoleniu męża, któremu przeszkadza zapalona lampka :)

Często bierzesz udział w SALach i innych tego rodzaju zabawach? 
Nigdy nie brałam udziału w takich zabawach. Nie lubię haftować pod dyktando w określonym czasie, nie lubię pokazywać nieukończonych haftów - co często jest wymagane w takich zabawach :)

Czy masz listę wzorów, które będziesz haftować, czy też kolejność jest spontaniczna?
Jestem bardzo uporządkowaną osobą i mam listy na wszystko, łącznie z listami na pisanie list :) Gorzej z realizacją ich w założonym czasie. Zawsze coś wyskoczy, co mnie urzekło i MUSZĘ koniecznie wyhaftować teraz, natychmiast. Obecnie zamiast list upatrzone hafty wrzucam na tablicę na Pinterest a listy staram się tworzyć krótkoterminowe, chociaż nie jest to łatwe z moją naturą.

No więc się uzewnętrzniłam hafciarsko :) Teraz czekam na odpowiedzi innych hafciarek :)

5 komentarzy:

 1. Miło Cię bliżej poznać :) Bardzo lubię Twoje hafty na lnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę Ci tego uporządkowania. Bardzo podobają mi się prace na lnie, więc tym bardziej podziwiam Twoje prace :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Listy na pisanie list :) Ha ha, też tak mam :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym być tak uporządkowana jak Ty i mieć listy na pisanie list :D u mnie taka lista nie istnieje, bo wciąż podoba mi się co innego xD
  Podziwiam wszystkie Twoje prace :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie listy by się nie sprawdziły, za to te wyskakujące hafty, które "muszę teraz!":))) - o tak, to bardzo często się zdarza:)))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...