wtorek, 13 stycznia 2015

Ice Ornaments - Linda Culp Calhoun - "Merry Christmas ABC"

Post zległy mocno. Praca którą przygotowałam na inspiracje w Siłowni Twórczej - kilka miesięcy temu, ale nie miałam głowy do obróbki zdjęć i pisania posta. Myślałam, że w końcu temat będzie trochę bardziej aktualny, ale aura za oknem nadal nie zimowa a raczej jesienna i paskudna. Więc u mnie na blogu chociaż pojawi się trochę śnieżnego puchu. 
Jakiś czas temu zrobiłam eksperyment z haftowaniem na przezroczystej kanwie plastikowej ażurowych haftów, ale najbardziej zależało mi na wykonanych w ten sposób śnieżynkach. które od dawna chodziły mi po głowie. Wybrałam schemat, który był najbardziej ażurowy, ze sporą ilością koralików. Haftowałam nićmi metalizowanymi i dobrałam do nich kryształowe szklane koraliki. Mordercza praca ale chyba warta efektu. Zdjęć na choince niestety nie mam, bo śnieżynki są gdzieś na dnie wielkiego pudła nie rozpakowanego jeszcze po przeprowadzce, a samej choinki od kilku dni już nie ma w domu. Za to mam masę innych zdjęć, bo śnieżynki są bardzo urokliwe, ale piekielnie trudne do uchwycenia na zdjęciach -  mienią się pod każdym kątem. 

Wyhaftowane na przezroczystej kanwie plastikowej 14 ct, nici dmc metalizowane, koraliki Mill Hill Glass Seed Beads.

Pierwsza śnieżynka


Druga śnieżynka
Trzecia śnieżynka

A tu wszystkie razem


Na koniec chciałabym Was zaprosił do wzięcia udziału w aktualnie trwającej Siłowni Twórczej na Turkusowym Hamaku. Mi niestety nie udało się nic przygotować z powodu przeprowadzki, ale liczę na Was.
Temat bardzo wdzięczny do pracy, dla mnie bardzo na czasie:Na Wasze prace czekamy do jutra do północy. 
Wszystkie informacje znajdziecie TU


8 komentarzy:

 1. Super śnieżynki,efekt musi być uroczy w blasku choinkowych lampek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe śnieżynki, mi w tym roku nie udało się stworzyć zawieszek na plastikowej kanwie ale mam plan na ten rok może się uda :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Snieg i zima - nic przyjemnego, brrr :(
  Ale Twoje sniezynki jak prawdziwe:) Przypominaja mi sie sniezynki, ktore fotografowalam na smietniku, pokazywalam kilka lattemu na blogu. Te Twoje sa identico:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Prześliczne, a jak zagospodarowałaś tył?
  PozdraWiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe te Twoje śnieżynki, oryginalne i piękne

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne! Sprawiają takie wrażenie lekkości i ulotności:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...